EGZOTYCZNE PTAKI Z AUSTRALII – WSTĘP DO ROZELLE

Spośród wszystkich rodzimych australijskich ptaków wykorzystywanych jako zwierzętami białolice są jednymi z najbardziej poszukiwanych. Wynika to z ich wspaniałe różne zabarwienia, ich wielkość i unikalnych oznaczeniami. Ich oznaczenia zapiekanka z piór na plecach, co sprawia, że ​​są unikalne w świecie ptaków. Istnieje kilka różnych gatunków Rosella, wszystkie z nich wyjątkowy na swój sposób, a wszystkie one mają podobne wymagania przy stosowaniu w ptasznictwo.
Wspólna we wszystkich rozelle jest wzór zapiekanka z piór na plecach i wszystko mają charakterystyczne łaty policzek. Bardzo kolorowe i średnich papug pochodzi z Australii i okolicznych wysp. Z australijskiego lądu te kolorowe ptaki zwykle zamieszkują obszary użytków rolnych, lasy, lasy i podmiejskich ogrodów i parków, w górach i równinach przybrzeżnych, ale nie Outback. Poszczególne rasy zwykle zamieszkują na danym obszarze. Większość gatunków Rosella mieszka w dużych stadach dziko, ale nie all.It Powszechnie uważa się, że ich nazwa pochodzi z obszaru Australii, w którym po raz pierwszy zauważony przez pionierów, obszar Rose Hill Sydney.
pojawiają Najczęstsze gatunki to: Zachodnia Rosella – najmniejsza z gatunku ze sobą dwóch podgatunków i znajduje się w południowo-zachodniej Australii. Crimson Rosella – pięć podgatunków i zamieszkujących na wschód i południowy wschód Australii. Zielony Rosella – największe rodzime gatunki i Tasmanii. Pale-headed Rosella – dwa podgatunki i znalazł się we wschodniej części Australii. Eastern Rosella – trzy podgatunki i choć rodzime dla wschodniej części kraju występują w wielu regionach, w tym Tasmanii i zostały wprowadzone do Nowej Zelandii, gdzie można znaleźć dzikie populacje. Northern Rosella – głównie w północnej, jak sama nazwa wskazuje, ale można dostrzec także w otwartej sawanny kraju i kilku innych obszarach, ten jest również bardziej prawdopodobne, aby znaleźć się w małych grupach lub w parach tylko w środowisku naturalnym. Wszystkie one są popularne jako zwierzęta domowe.
Woliera jest najlepszym rozwiązaniem, gdy utrzymanie Rozella w niewoli, ponieważ zapewnia środowisko, jak blisko ich naturalnym środowisku, jak to możliwe. Jeśli woliera nie wchodzi w grę wtedy robią OK w klatkach, tak długo, jak klatka jest wystarczająco wystarczająco duży dla ich wymagań. Będą oni musieli mieć regularne ćwiczenia na zewnątrz klatki jednak i powinien dostać szansę na latanie dookoła. Ptaki te nie są z reguły mówiące, a przede wszystkim ćwierkają i skrzek, chociaż mogli nauczyć się kilku unikalnych dźwięków lub dziwne nazwisko. Pojedyncza Rosella będzie stanowić silną więź z jego właściciela
Ważnym ostrzegania w odniesieniu do utrzymania Rozella.
Oni są najlepiej utrzymane pojedynczo lub w parach, ponieważ mogą one być bardzo agresywne w stosunku do siebie inny jeśli wielu są zamknięte razem, dziwne rzeczy na temat tych żyjących w niewoli jest to, jak żyją głównie w stadach dziko. Niezależnie od tego, czy przechowywane w woliera Klatka spróbuj tylko nie więcej niż dwa, i upewnić się, że są z tego samego gatunku podrodziny. Te ptaki będą walczyć na śmierć i życie w niewoli, jeśli różne podgatunki mają dostęp do siebie, więc upewnij się, że w przypadku utrzymywania się więcej niż jeden rodzaj Rosella, aby oddzielić różne podgatunków przez obudowę w osobnych wolierach lub klatkach. Jeśli woliery są połączone razem musisz przynajmniej podwójnej siatki, tak te ptaki nie może dostać żadnego kontaktu fizycznego. Piękne ptaki tak, oni mają te wymagania jednak, ale są łatwo osiągalne.
Większość hodowców ptaków zasugeruje białolice nie powinny być przechowywane w mieszanym wolierze z innymi rodzajami ptaków ze względu na ich agresywny charakter. To może być tak, ale mam w przeszłości prowadził parę Wschodniej rozelle (Rozella złoto-płaszczowy) w tym samym mieszanym wolierze z papużek falistych, nimf, papugi traw i kakarikis i mieli żadnych problemów, gdy białolice tendencję, aby utrzymać się do siebie i robić swoje. Byłoby najlepiej, aby uzyskać porady od ptasiej zawodowe w przypadku wątpliwości.
Podsumowując istnieje kilka rodzajów Rosella dostępne bramkarz ptaków, ale ich popyt często może prowadzić do konieczności płacenia znaczną opłatę w celu zakupić dowolny. jednak ich wygląd jest warte kosztów.

Komentarze

Popularne posty